11 en 12 oktober: Willy Schut
11 en 12 oktober exposeert Willy Schut in de galerie met textielkunst.
Willy Schut heeft in februari 2023 in de galerie geëxposeerd. Omdat ze daar goede herinneringen aan heeft, heeft ze gevraagd om nog een keer terug te mogen komen met nieuw werk. Dat vind ik erg fijn, dus voor het eerst exposeert iemand hier voor de tweede keer.
Zoals een tekenaar tekent met potlood, zo ‘tekent’ Willy met naald en draad.
Haar werkwijze is een combinatie van schilderen, appliqueren en vrij machinaal- of handborduren.
Materialen op en aan elkaar verbonden, vormen de huid voor een nieuw werk. Vrij en intuïtief borduurt zij hierop, met de hand en/of de n aaimachine. Soms ontstaan er schilderijen, dan weer ruimtelijke objecten. Willy gebruikt stof, garen, verf en verder alles wat het beeld beter maakt. Dat kan oud en afgedankt materiaal zijn, maar ook mooie stukken hout, krantenpapier, gips of plastic.
Willy Schut heeft een rijke geschiedenis in textielkunst.
Zij volgde diverse workshops en masterclasses en twee kunstopleidingen. Eén deeltijdopleiding aan de Nieuwe Academie te Utrecht en tot 2019 vijf fijne jaren bij Upgraders in Art, een Korte Hogere Beeldende Beroeps deeltijdopleiding. Deze opleidingen, workshops en masterclasses hebben bijgedragen aan verdieping van haar werk en haar aanleg voor compositie versterkt.
Zij heeft regelmatig groeps- en solo-exposities, zowel met galerie Absoluut als ook met de groep Windkracht 10.
Ze werkt vanuit haar atelier aan huis.